x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

BG Vatandaşlık

ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ 1978 ve daha eski Bulgaristan Göçmenleri Bulgaristan Oturum Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için gerekli evraklar listesi aşağıdaki gibidir:

 

1 – TC Pasaportu. Eski Bulgaristan Göçmenleri Ankara’dan Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişiye ait en az 2 yıl geçerli.

2 - Biometrik Fotoğraf. Eski Bulgaristan Göçmenleri Ankara Büyükelçiliği Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişiye ait son 3 ay içerisinde çekilmiş - 2 adet 35 x 45 mm ölçülerinde.

3 – Ankara’dan Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi. Eski Bulgaristan Göçmenleri Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş. Bulgar Oturum İzni Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olmalı.   

4 - BG Doğum Belgesi (Akt za Rajdane ot Aktovata Kniga).Ankara’dan Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan eski Bulgaristan Göçmenine ait Bulgaristan’da doğduğu şehrin belediyesinden (Obştinadan).

6 - Eski Bulgaristan Göçmenleri Ankara Konsolosluğu Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişinin an itibarı ile Bulgaristan Vatandaşı olmadığına dair yazı:

 • BG Adalet Bakanlığından.

7 - TC, İç İşleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden Bulgaristan Göçmenleri Ankara’dan Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişinin hangi göç anlaşması kapsamında BG’den göç ettiğine dair yazı.

8 - Vukuatlı Nüfus kayıt Örneği. Eski Bulgaristan Göçmenleri Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişiye ait TC Nüfus Müdürlüğünden alınmış. Kaşeli, imzalı.

9 - Adli Sicil Kaydı Sorgulaması Sonucu – Adliyeden apostilli. Eski Bulgaristan Göçmenleri Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişiye ait Türkiyede ikamet ettiği şehrin Adliyesinden alınmış.

10 - İsim Denklik Belgesi:

 • Eski Bulgaristan Göçmenleri Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişiye ait Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Gen. Müdürlüğünden alınmış.
 • Apostilli.

11 - Bulgaristan Bankasından alınan Banka Referans Mektubu:

 • Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunmak isteyen adına herhangi bir Bulgar Bankasında açılmış. Son Bakiye 4 000 Leva ya da 2000 €

 

12 - Eski Bulgaristan Göçmenleri Bulgaristan Oturum Vizesi için başvuruda bulunan kişi BG’ de ikamet etmek istediği şehirde adına düzenlenmiş Kira Kontratı:

 • BG Noter Tasdikli.

 

Önemli Notlar:

 • Ankara Konsolosluğu Bulgaristan Eski Göçmen Oturum Vizesi - Vize başvurusunda bulunan kişi TC Pasaportunun geçerlilik süresi kadar BG Oturum İzni alacaktır.
 • Bulgaristan Eski Göçmen Oturum Vizesi başvurusu esnasında başvuru sahibi Türkiye’deki BG Konsolosluğuna hazırladığı tüm evrakların orijinallerini teslim etmek durumundadır.

 

1978 Bulgaristan Göçmen Oturum Vizesi için Sıkça Sorulan Sorular:

1 - Bulgaristan Eski Göçmen Oturum Vizesi nedir?

 • Bulgaristan Eski Göçmen Oturum Vizesi D Tipi bir Vize dir.

2 – Bulgaristan Eski Göçmen Oturum Vizesinden dolayı aldığım Bulgaristan Liçna Kartası ile Schengen Bölgesine Vizesiz gidebilir miyim?

 • Hayır. Gidemezsiniz. Oturum Vizesinden dolayı alınan Liçna Karta ile Schengen Bölgesine girme şartları için BG Vatandaşı eş ve ya çocuktan dolayı BG Oturum Vizesi ’ne Bakınız.

2 – Eski Göçmen vizesi alınca Bulgaristan Vatandaşı oluyor muyum?

 • Hayır. Bu sadece BG’ de oturum için izin veren vizedir. Bu vizeyi aldıktan üç yıl sonra BG Vatandaşlığına başvurmaya hak kazanıyorsunuz.

3 – Eski Göçmen Bulgaristan Oturum Vizesini aldıktan sonra Bulgaristan Vatandaşı başvurusunda bulunabilmeme için geçmesi gereken üç yıl boyunca Bulgaristan’ da mı kalmam gerekiyor?

Hayır. Bu üç yıllık süre zarfında her yıl en az bir kere olmak üzere Bulgara giriş yapmanız yeterli olur.

Bulgaristan Eski Bulgaristan Göçmen Oturum Vizesi Total Ücreti 250 €:

 • Eski Göçmenlerin Bulgaristan Oturum İzni Vizesi fiyatı.
 • Bulgaristan Oturum İzni Vizesi konsolosluk ücretleri.
 • Eski Göçmen Bulgar Oturum İzni Vizesi randevu ücreti.
 • BG Oturum İzni Vizesi hizmet bedeli ücretlerini içerir.

Bulgaristan Oturum İzni Vizesi İşlem Süresi bir ay.

1978 ve daha eski Bulgaristan Göçmenleri BG Oturum Vizesi (D Tipi Vizesi) ile ilgili tüm sorularınızın doğru cevapları için müşteri temsilcilerimize danışabilirsini

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu