x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Avusturya Oda Turistlik

Ankara Avusturya Konsolosluğunun:  Avukat; Doktor; Eczacı; Diş Hekimi; Mühendis olan kişilerden Ankara’dan Avusturya Turist Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için talep ettiği evraklar aşağıdaki gibidir:

1 - Ankara Avusturya Konsolosluğu, Ankara Avusturya Turist Vizesi için başvuracak oda mensubu kişilerden on yıldan eski olmayan, seyahat dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerli Pasaport şartı koşmaktadır.

2 - Ankara Büyükelçiliği, Avusturya Turist Vize başvurusunda başka vizede kullanılmamış en fazla 2 ay önce çekilmiş 35 x 45 ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğraf istemektedir.

3 - Ankara’daki Avusturya Konsolosluğunun Turist Vize işlemlerinizi başlatabilmesi için gereken Schengen Vize Başvuru Formu.

4 - Ankara’dan Turist Avusturya Vizesi işlemlerinizin takibi için Takip Formu.

5 - Ankara’dan oda mensubu olanların Avusturya Turist Vizesi için Avusturya Konsolosluğuna (Elçiliğine) hitaben Avusturya Turist Vizesi Talep Dilekçesi yazmaları gerekmektedir.

6 - Ankara Avusturya Konsolosluğu oda mensubu olan vatandaşlarımızdan bağlı bulundukları odadan Oda Mensubu olduklarına dair belgenin aslını talep etmektedir.

7 - Ankara’dan Avusturya Konsolosluğuna Avusturya Turist Vizesi başvurusunda bulunan kişinin BAĞ-KUR (SGK) Hizmet Dökümü.

8 - Ankara’dan Avusturya Konsolosluğuna Avusturya Turist Vizesi başvurusunda bulunan kişiden bulunduğumuz yıldan bir önceki yıla ait Vergi Levhasının fotokopisini talep etmektedir.

9 - Avusturya Turist Vize için Ankara’dan başvuruda bulunacaklara ait Banka Hesap Cüzdanı ve ya Banka Hesap Dökümü:

  • Son Bakiye en az 3 500 TL Olmalı.
  • Son 10 gün içerisinde alınmış olmalı.
  • Banka Hesap Dökümü ise imzalı, kaşeli, kaşede banka memurunun sicili No belirtilmiş ise yeterli, belirtilmemiş ise İmzayı atan Banka Memurunun imza yetkisinin olduğunu gösteren memurun da imzası olan Bankanın İmza Sirkülerinin Fotokopisi.

10 - Ankara Konsolosluğu Avusturya Turist Vizesi için başvuran kişinin adına düzenlenmiş gidiş dönüş uçak biletleri talep etmektedir.

11 - Ankara Konsolosluğuna Avusturya Turist Vize başvurusunda bulunabilmeniz için, Avusturya’ da konaklayacağınız hotel rezervasyonunuz olmalı.

12 - Ankara Avusturya Büyükelçiliği kurallar gereği, Avusturya Turist Vize başvurusunda bulunacak kişi adına Avusturya’da kalacağı tarihlerinden bir gün önce başlayıp dönüş tarihinden bir

sonrası güne kadar geçerli 30 000 € teminatlı Seyahat Sağlı Sigortası poliçesinin orijinalini istemektedir.

13 - Ankara’dan Avusturya Turist Vize başvurusunda bulunan şahsın adına düzenlenmiş Tam Tekmili Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği:

  • Anne, baba, kardeş, eş, çocuk ile ilgili bilgileri mutlaka gözükmelidir.
  • Açıklamalar kısmında yerleşim yeri belirtilmiş olmalı,
  • Açıklamalar bölümü işlenmiş olmalı. 

14 - Ankara Avusturya Konsolosluğu Turist Avusturya Vizesi başvuru sahibinin Nüfus Cüzdanı Fotokopisini istemektedir.

15 - Avusturya Konsolosluğu var ise Tapu, Kira gelirleri, Araç Ruhsatı fotokopilerini istemektedir.

Önemli Notlar:

1 - Şirket sahibi (ortak) başka bir şirkette SSK’lı olarak da çalışıyor ise Avusturya Vizesi başvurusunu SSK Çalışanı olarak evrakları hazırlayıp SSK çalışanı olarak başvuru yapmalı.

2 - Avusturya Vizesi başvurusunda bulunan kişinin pasaportunda şu anda kullandığından farklı bir isim ya da soy isim (kızlık soyadı gibi) bulunuyor ise, Pasaport güncellenmeli.

3 - Araç ile seyahat edecekseniz:

  • Yeşil Sigorta - 15 günlük 90 €.
  • Uluslararası geçerli ehliyet (Beynelmilel Şoför Ehliyetnamesi) 1 yıllık 450 TL.

Ankara’dan Avusturya Turist Vizesi Vize Ücreti,

Turist Alman Vizesi için Ankara Avusturya Konsolosluk Harcı,

Avusturya Turist Vizesi Ankara Konsolosluğu evrak teslim Randevu Ücreti,

Avusturya Turist Vizesi Ankara Avusturya Parmak izi uygulama merkezi ücreti,

Bankaya ödenen Avusturya Turist Vizesi ücretinin banka komisyonu,

Avusturya Turist Vize için gereken 30 000 € teminatlı Sağlık Seyahat Sigortası,

Avusturya Vizesi Hizmet Bedeller ücretleri Dâhil,

Toplam: 160 € + KDV.

Schengen Vizesinin süresi. Verilip - verilmemesi, vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlanacağı tamamen Ankara Avusturya Konsolosluğu inisiyatifindedir.

 

 

 

 

 

 

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu