x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Avusturya Bağ Kur Turist

Ankara Avusturya Konsolosluğunun SGK Primini Bağ Kura yatıran kişilerden Ankara’dan Avusturya Turist Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için talep ettiği evraklar aşağıdaki gibidir:

 

1 - Ankara Avusturya Konsolosluğu, Ankara Avusturya Turist Vizesi için işverenlerden on yıldan eski olmayan, seyahat dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerli Pasaport koşulunu aramaktadır.

2 - Ankara Büyükelçiliği, Avusturya Turist Vize başvuru esnasında başka vizede kullanılmamış en fazla 2 ay önce çekilmiş 35 x 45 ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğraf istemektedir.

3 - Ankara’daki Avusturya Konsolosluğundan Turist Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için Schengen Vize Başvuru Formu.

4 - Ankara’dan Turist Avusturya Vizesi işlemlerinizin takibi için Takip Formu.

5 - İşverenlerin Ankara’dan Avusturya Turist Vizesi başvurusu için Avusturya Konsolosluğu (Elçiliğine) hitaben Avusturya Turist Vize Talep Dilekçesi yazmaları gerekmektedir.

6 - Bulunduğumuz yılın Şirket Faaliyet Belgesi. Ticaret Odasından son 2 ay içerisinde alınmış.

7 - Avusturya toplantı vizesi için Ankara Avusturya Konsolosluğu Şirketinizin Kuruluş, Adres Değişikliği, Sermaye artırımı belirtilmiş olan şirketinizin son halli Turist Sicil Gazetesinin fotokopisini talep etmektedir.

8 - Avusturya Turist vize başvurusu için, Avusturya Ankara Konsolosluğu, bulunduğumuz yılın bir önceki yılına ait Vergi Levhasının Fotokopisini istemektedir.

9 - Ankara Avusturya Konsolosluğu iş amacı ile vize talebinde bulunan işverenlerden şirkette imza yetkisi olanların belirtildiği İmza Sirkülerinin Fotokopisini talep etmektedir.

10 - Avusturya Turist Vizesi başvuru sahibine ait Bağ Kur (SGK) Hizmet Dökümü.

11 - Avusturya Turist Vizesi talep Dilekçesinde seyahat masraflarını karşılayacak kişi ve ya kurumun adına ait son Bakiyesi en az 5 000 TL olan:

  • Banka Hesap Cüzdanı.
  • Bankadan Hesap Dökümü alınmış ise kaşeli ve imzalı olmalı. İmzayı atan banka görevlisinin imza yetkisinin olduğunu gösteren Bankanın İmza Sirküleri ve ya kaşede banka memurunun sicil No belirtilmiş olmalı.

12 - Avusturya Konsolosluğu var ise Tapu, Kira gelirleri, Araç Ruhsatı fotokopilerini istemektedir.

13 - Turist Davetiyenin gönderildiği şehre ve ya ona en yakın havalimanına Avusturya Turist Vizesi için başvuran adına düzenlenmiş gidiş dönüş uçak biletleri.

14 - Ankara Konsolosluğuna Avusturya Turist Vize başvurusunda bulunabilmeniz için, Avusturya’ da konaklayacağınız hotel rezervasyonunuz olmalı.

15 - Avusturya Ankara Büyükelçiliği kurallar gereği, Avusturya vize başvurusunda bulunacak kişi adına Avusturya’da kalacağı tarihlerinden bir gün önce başlayıp dönüş tarihinden bir sonrası güne kadar geçerli 30 000 € teminatlı Seyahat Sağlı Sigortası poliçesinin orijinalini istemektedir.

16 - Avusturya Turist Vizesi başvuru sahibine ait Tam Tekmili Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği:

  • Anne, baba, kardeş, eş, çocuk ile ilgili bilgileri mutlaka gözükmelidir.
  • Açıklamalar kısmında adres belirtilmeli,
  • Açıklamalar bölümü işlenmiş olmalı. 

17 - Avusturya Turist Vizesi başvuru sahibine ait Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

 

Önemli Notlar:

1 - Şirket sahibi (ortak) başka bir şirkette SSK’lı olarak da çalışıyor ise Avusturya Turist Vizesi başvurusunu SSK Çalışanı olarak evrak hazırlayıp SSK Çalışan olarak yapmalı.

2 - Avusturya Vizesi başvurusunda bulunan kişinin pasaportunda şu anda kullandığından farklı bir isim ya da soy isim (kızlık soyadı gibi) bulunuyor ise, Pasaportunu güncellemeli.

3 - Araç ile seyahat edecekseniz:

  • Yeşil Sigorta - 15 günlük 90 €.
  • Uluslararası geçerli ehliyet (Beynelmilel Şoför Ehliyetnamesi) 1 yıllık 450 TL.

Ankara’dan Avusturya Turist Vizesi Vize Ücreti,

Turist Alman Vizesi için Ankara Avusturya Konsolosluk Harcı,

Avusturya Turist Vizesi Ankara Konsolosluğu evrak teslim Randevu Ücreti,

Avusturya Turist Vizesi Ankara Avusturya Parmak izi uygulama merkezi ücreti,

Bankaya ödenen Avusturya Turist Vizesi ücretinin banka komisyonu,

Avusturya Turist Vize için gereken 30 000 € teminatlı Sağlık Seyahat Sigortası,

Avusturya Vizesi Hizmet Bedeller ücretleri Dâhil,

Toplam: 160 € + KDV.

Schengen Vizesinin süresi. Verilip - verilmemesi, vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlanacağı tamamen Ankara Avusturya Konsolosluğu inisiyatifindedir.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu