x
Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika

Amerika seyahatin de bulunacak TC vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Amerika vize işlemlerinde bulunmaları gerekecektir. Amerika ile Türkiye devleti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmazken, TC Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Kırmızı Pasaport sahipleri için de ABD vize işlemlerin de bulunmak mecburidir. Türkiye’de uzun süreli ikamet izni (oturum izni)sahibi yabancılar, Amerika vizesi işlemleri için ikamet ettikleri şehre bağlı Amerika Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilirler. Amerika vize işlemlerine, Amerika' ya olan seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başlamış olmaya lütfen özen gösteriniz.

Amerika Birleşik Devletleri üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek kişlerin, Amerika Ziyaretçi Vizeleri yok veya Vize Muafiyet Programı için gerekli niteliklere sahip olmamaları halinde; Amerika aktarmalı olarak gidilecek ülkeye (onward flight) anlık ve sürekli transit için, geçerli Amerika transit (C) vize sahibi olmaları gerekecektir. Amerika Göçmen Olmayan vize başvuruları online yapılması gereken bir vize işlem türüdür. Amerika Konsolosluğu’na online başvuru sırasında sistem tarafından randevu listesine uygun bir tarihte başvuru alınarak, randevu gününde başvuru evraklarının teslimi, mülakat ve parmak izi verilmesi için randevu saatinde Amerika Konsolosluğu’nda şahsen bulunulması gerekecektir.

Amerika vize işlemleri için, zaman sıkıntısı yaşıyor ve vize prosedürlerinin olanca zahmeti ile vakit kaybetmek istemiyor iseniz Vize Merkezi’nin Amerika vize işlemleri departmanının bu önceliklerinize büyük bir özenle yaklaşmasını mümkün kılabilirsiniz. Vize Merkezi Amerika vize işlemleri departmanı ihtiyacınız olan Amerika vize kategorisini sizlerin en doğru şekilde tercih etmesini sağlarken böylelikle vize reddi alma ihtimalinizi en asgari seviyeye indirir ve başvuru dosyanızı sorunsuz ve sonuca odaklı şekilde hazırlayarak seyahat planlarınız ile uyum içerisinde olan vizenizi kolayca almanızı sağlar. Vize Merkezi’nin çeyrek yüzyıla yakın bir süredir inşa etmiş olduğu ilkesellik, özgüven ve saygınlık prensipleri tüm vize prosedürlerini sizler için kolaylaştırıcaktır.

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Amerika vizesi başvurularını yapmaları gerekmektedir.

A.B.D’ye ziyaret edecek T.C. vatandaşları ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izni (oturum izni)sahibi yabancılar, Amerika seyahat planlarının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir.
 
Amerika’ya ziyaret, eğitim veya geçici çalışma amacıyla, bir süreliğine seyahat etmek isteyen kişilerin yapacakları başvurular, “Göçmen Olmayan Vize” statüsünde değerlendirilecektir. Amerika vize tipi seyahat amacına göre: Amerika Diplomatik/ Resmi Vize, Amerika Turistik Vize, Amerika İş Amaçlı Ticari Vize, Amerika Transit Geçiş Vizesi, Amerika Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi, Amerika Geçici Çalışma Vizesi olarak Amerika vize işlemleri farklılık göstermektedir. Ancak bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri (yaşları ne olursa olsun) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmaları gerekecektir.

DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formu

Göçmen olmayan Amerika vize başvurusu için tüm vize başvuru sahiplerinin, DS-160 Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru bir şekilde İngilizce olarak doldurması ve vize randevusundan en geç 3 iş günü önce online başvurunun yapılmış olması gerekmektedir.Bu şartı yerine getirmeyen kişilerin, şahsen yapacakları Amerika vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Elektronik başvuru formunun doldurulması sırasında, dijital fotoğraf yüklenmesi de gerekmektedir. Amerika Konsolosluğu vize başvurusu için gerekli gördüğü fotoğrafın boyut ve içeriği bakımından belli kriterlere sahip olmasını istemektedir. Amerika Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere uymayan bir fotoğrafın yüklenmesi, vize başvuru süresinin uzamasına sebep olabilmektedir. Fotoğrafın başvuru sahibinin en son halini görüntülemesi adına son 6 ay içinde çekilmiş olması önemlidir. Eğer daha önceki vizelerde kullanılmış ise; Amerika vize işlemleri öncesinde yeni bir fotoğrafın çektirilmesinde fayda bulunmaktadır.

 

Amerika Vize Başvurusu için Randevu Günü Yapılan Mülakat

Amerika Konsolosluğu randevu günü, başvuru sahibi ile mülakatı Türkçe ve İngilizce olarak yapmaktadır. Konsolosluk yetkilileri, mülakat öncesinde başvuru sahibinin parmak izini almaktadır. Parmak izinin alınma sebebi; DS-160 formundaki tüm sorulara doğru cevap verildiğini ve mülakat sırasında da doğruları söyleyeceğine  dair verilen bir tasdik anlamı taşımaktadır.

Amerika vizesi işlemleri için başvuru sahiplerinin Amerika Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin resmi tatillerini ve milli bayramların göz önünde bulundurulması, seyahate dair doğabilecek vize gecikme riskini ortadan kaldıracaktır.

Amerika vize işlemleri için, zaman sıkıntısı yaşıyor ve vize prosedürlerinin olanca zahmeti ile vakit kaybetmek istemiyor iseniz Vize Merkezi Amerika vize işlemleri departmanının bu önceliklerinize büyük bir özenle yaklaşmasını mümkün kılabilirsiniz. Vize Merkezi Amerika vize işlemleri departmanı ihtiyacınız olan Amerika vize kategorisini sizlerin en doğru şekilde tercih etmesini sağlarken böylelikle vize reddi alma ihtimalinizi en asgari seviyeye indirir ve başvuru dosyanızı sorunsuz ve sonuca odaklı şekilde hazırlayarak seyahat planlarınız ile uyum içerisinde olan vizenizi kolayca almanızı sağlar.

 

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.