x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Şirket Sahipleri için

Ankara Almanya Konsolosluğunun SGK Primini Bağ Kura yatıran kişilerden Ankara’dan Almanya Turist Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için talep ettiği evraklar aşağıdaki gibidir:

 

1 - Ankara Almanya Konsolosluğu, Ankara Almanya Turist Vizesi için işverenlerden on yıldan eski olmayan, seyahat dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerli Pasaport koşulunu aramaktadır.

2 - Ankara Büyükelçiliği, Almanya Turist Vize başvuru esnasında başka vizede kullanılmamış en fazla 2 ay önce çekilmiş 35 x 45 ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğraf istemektedir.

3 - Ankara’daki Almanya Konsolosluğundan Turist Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için Schengen Vize Başvuru Formu.

4 - Ankara’dan Turist Almanya Vizesi işlemlerinizin takibi için Takip Formu.

5 - İşverenlerin Ankara’dan Almanya Turist Vizesi başvurusu için Almanya Konsolosluğu (Elçiliğine) hitaben Almanya Turist Vize Talep Dilekçesi yazmaları gerekmektedir.

6 - Bulunduğumuz yılın Şirket Faaliyet Belgesi. Ticaret Odasından son 2 ay içerisinde alınmış.

7 - Almanya toplantı vizesi için Ankara Almanya Konsolosluğu Şirketinizin Kuruluş, Adres Değişikliği, Sermaye artırımı belirtilmiş olan şirketinizin son halli Turist Sicil Gazetesinin fotokopisini talep etmektedir.

8 - Almanya Turist vize başvurusu için, Almanya Ankara Konsolosluğu, bulunduğumuz yılın bir önceki yılına ait Vergi Levhasının Fotokopisini istemektedir.

9 - Ankara Almanya Konsolosluğu iş amacı ile vize talebinde bulunan işverenlerden şirkette imza yetkisi olanların belirtildiği İmza Sirkülerinin Fotokopisini talep etmektedir.

10 - Almanya Turist Vizesi başvuru sahibine ait Bağ Kur (SGK) Hizmet Dökümü.

11 - Almanya Turist Vizesi talep Dilekçesinde seyahat masraflarını karşılayacak kişi ve ya kurumun adına ait son Bakiyesi en az 5 000 TL olan:

  • Banka Hesap Cüzdanı.
  • Bankadan Hesap Dökümü alınmış ise kaşeli ve imzalı olmalı. İmzayı atan banka görevlisinin imza yetkisinin olduğunu gösteren Bankanın İmza Sirküleri ve ya kaşede banka memurunun sicil No belirtilmiş olmalı.

12 - Almanya Konsolosluğu var ise Tapu, Kira gelirleri, Araç Ruhsatı fotokopilerini istemektedir.

13 - Turist Davetiyenin gönderildiği şehre ve ya ona en yakın havalimanına Almanya Turist Vizesi için başvuran adına düzenlenmiş gidiş dönüş uçak biletleri.

14 - Ankara Konsolosluğuna Almanya Turist Vize başvurusunda bulunabilmeniz için, Almanya’ da konaklayacağınız hotel rezervasyonunuz olmalı.

15 - Almanya Ankara Büyükelçiliği kurallar gereği, Almanya vize başvurusunda bulunacak kişi adına Almanya’da kalacağı tarihlerinden bir gün önce başlayıp dönüş tarihinden bir sonrası güne kadar geçerli 30 000 € teminatlı Seyahat Sağlı Sigortası poliçesinin orijinalini istemektedir.

16 - Almanya Turist Vizesi başvuru sahibine ait Tam Tekmili Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği:

  • Anne, baba, kardeş, eş, çocuk ile ilgili bilgileri mutlaka gözükmelidir.
  • Açıklamalar kısmında adres belirtilmeli,
  • Açıklamalar bölümü işlenmiş olmalı. 

17 - Almanya Turist Vizesi başvuru sahibine ait Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

 

Önemli Notlar:

1 - Şirket sahibi (ortak) başka bir şirkette SSK’lı olarak da çalışıyor ise Almanya Turist Vizesi başvurusunu SSK Çalışanı olarak evrak hazırlayıp SSK Çalışan olarak yapmalı.

2 - Almanya Vizesi başvurusunda bulunan kişinin pasaportunda şu anda kullandığından farklı bir isim ya da soy isim (kızlık soyadı gibi) bulunuyor ise, Pasaportunu güncellemeli.

3 - Araç ile seyahat edecekseniz:

  • Yeşil Sigorta - 15 günlük 90 €.
  • Uluslararası geçerli ehliyet (Beynelmilel Şoför Ehliyetnamesi) 1 yıllık 450 TL.

Ankara’dan Almanya Turist Vizesi Vize Ücreti,

Turist Alman Vizesi için Ankara Almanya Konsolosluk Harcı,

Almanya Turist Vizesi Ankara Konsolosluğu evrak teslim Randevu Ücreti,

Almanya Turist Vizesi Ankara Almanya Parmak izi uygulama merkezi ücreti,

Bankaya ödenen Almanya Turist Vizesi ücretinin banka komisyonu,

Almanya Turist Vize için gereken 30 000 € teminatlı Sağlık Seyahat Sigortası,

Almanya Vizesi Hizmet Bedeller ücretleri Dâhil,

Toplam: 160 € + KDV.

Schengen Vizesinin süresi. Verilip - verilmemesi, vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlanacağı tamamen Ankara Almanya Konsolosluğu inisiyatifindedir.

 

 

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu