x
Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada

Kanada Devleti, T.C. Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının pasaport türlerine göre ayrım yapmaksızın Kanada vize rejimini uygulamaktadır. Kanada’ya kısa süreli seyahat planlayan Türk vatandaşları, seyahatlerinin en az 1 ay öncesinde Kanada Vizesi işlemlerine başlamaları gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu, kısa süreli Kanada vize işlem başvuruları için Kanada vize başvuru merkezleri veya akredite seyahat acentaları üzerinden müracaat kabul etmektedir. Türkiye’de uzun süreli ikamet izni (oturum izni) sahipleri de başvurularını vize başvuru merkezlerine yapabilirler.

Kanada’ya seyahat amacına göre; Kanada Turistik Vize, Kanada Akraba Ziyareti Vizesi, Kanada Ticari Vize, Kanada Öğrenci Vizesi ve Kanada Transit Vize kategorilerinde kısa süreli (90 gün süreli) vize başvuruları, Kanada Geçici Oturum Vizesi başlığı altında kabul edilerek, değerlendirmeye alınmaktadır.

Kanada vizesi başvurularının incelenmesi, değerlendirilmesi ve karar aşamasına ulaştırılması tamamen Kanada Konsolosluğu’na bağlı Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’nun (CIC) yetki ve insiyatifi altındadır. CIC, tüm başvuruları Kanada’nın göçmenlik vize kuralları ve yönergeleri doğrultusunda karara bağlamaktadır. Kanada vize başvurusunda sahte evrak sunma ve ya yalan beyanda bulunma suçu işlediğine dair başvuru sahibi hakkında tahkikatın  yapılarak, suçlu bulunması halinde Kanada’dan sınır dışı edilme hatta 14 yıla kadar hapis cezasına mahkumiyet kararı alınabilmektedir. Ayrıca Kanada vizesi işlem başvurusu sırasında bir bilginin saklandığı ya da yalan beyanda bulunulduğunun anlaşılması durumunda; Kanada Konsolosluğu 2 sene süre ile yeni Kanada vizesi için başvuru yapılmasına izin vermemektedir.

 

Kanada Vize Başvuru Formu

Online Kanada Vize Başvuru Formu indirilerek, başvuru sahibi adına hesap oluşturulması gerekir. Kanada Vize Başvuru Formu İngilizce ya da Fransızca olarak, hiçbir soru yanıtsız bırakılmadan yanıtlanması önemlidir. Özellikle, beyan edilen kimlik bilgilerinin pasaporttaki ile aynı olmasına; pasaport numarasının kodlanması esnasında hiç boşluk bırakılmamasına dikkat edilmelidir. E-mail adresinin yazılması mecburidir. Formun doldurulması esnasında yapılan yanlışlık, işlemin tekrar başa dönmesine sebep olmaktadır. Bunun nedeni,  beyan edilen bilgilerin bir barkoda yansıtılıyor olmasındandır. Bilgi de hata oluşursa, barkod hatalı  olacaktır. Formun doldurma işlemi bittiğinde başvuru tarihi ve elektronik imza kısımlarının doldurulması ve onaylanan formun çıktısının alınması ile işlem sonlanmış olacaktır. Barkodun laser çıktısının düzgün alındığından emin olmalısınız. Barkodda oluşan  bir hata, Kanada vize işleminin sonuçlanma süresini uzatacaktır.

 

Kanada Vizesi

Kanada vize başvuru merkezine müracaat öncesinde, Kanada vize ücreti bankaya yatırılmış olmalıdır. Resmi hesaba havalenin yapıldığına dair banka dekontu, Kanada Vize Başvuru Formu, pasaport, fotoğraf, aile bilgi formu, kontrol listesi ile seyahat amacına uygun evrakların birlikte bir dosya halinde hazır olması başvuruyu mümkün kılacaktır. Kanada Devleti’nin Türkiye dış temsilciliği Kanada Konsolosluğu ve Türkiye Devleti’nin resmi tatil ve bayramlarında kapalı olduğu günlerin de dikkate alınarak; Kanada vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinin 1 ay öncesinde planlanma yapılması gerektiği hatırlatılır. 

 

Kanada Vizesi için Biyometrik Veri Uygulaması

4 Eylül tarihinden itibaren biyometrik uygulama nedeniyle kısa süreli Kanada seyahat vizesi, Kanada öğrenci vizesi ve Kanada çalışma vizesi başvurusu sırasında bazı başvuru merkezinin biometrik parmak izi gişesinde parmak izi verilmektedir. Türk vatandaşları bu uygulamadan muaftır. Ancak Kanada vizesi için başvuru yapacak yabancı uyruklu vatandaşlar tüm parmaklarının izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmaları zorunludur. Parmak izi bir kereye mahsus olarak alınırken; bu veriler 5 yıl süreyle Vize Bilgi Sistemi (VIS) tarafından saklanmaktadır.

 

Kanada vize başvurusu sırasında biyometrik uygulamaya tabi olan milletler:

Afganistan, Arnavutluk, Cezayir, Bangladeş, Kamboçya, Kolombiya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Mısır, Eritre, Haiti, İran, Irak, Jamaika, Ürdün, Laos, Lübnan, Libya, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Filistin, Suudi Arabistan, Somali, Güney Sudan, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tunus, Vietnam ve Yemen

Kanada seyahatinize uygun vize kategorisi için sitemizden Kanada vizesi için gerekli evraklar listesine ulaşabilirsiniz.   

Kanada ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Şubelerimiz Eski