x
Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Acil Vize Hizmeti 

Tel : +90 (312) 428 78 86

İngiltere

Birleşik Krallık Schengen sistemi içinde yer almaması sebebiyle İngiltere’ye seyahat edecek T.C. pasaport hamillerinin pasaport türüne bakılmaksızın, İngiltere Devleti tarafından Türk vatandaşlarının girişlerinde İngiltere vize prosedürüne tabi edildiklerini bilmeleri gerekir.

T.C. Diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, İngiltere’ye seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarma yaparak seyahat eden kişiler, İngiltere transit vize uygulamasına dahildirler. Buna göre, İngiltere üzerinden aktarmalı seyahat edecek kişilerin gidilecek ülkeye (onward flight) 24 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerinin/belgelerinin olması, belirli koşulları sağlamaları durumunda, transit vizeden muaf olacaklarını (transit without visa concession) bilmeleri gereklidir.

 

Seyahat amacına göre başlıca vize kategorileri:

  • İngiltere Turistik Vize
  • İngiltere Ticari Vize
  • Aile Ziyareti Amaçlı İngiltere Vizesi
  • Öğrenci Ziyaretçi Amaçlı İngiltere Vizesi
  • Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi
  • İngiltere Transit Vizesi

Sitemizin sol tarafında yer alan menüde bu vize kategorileriyle ilgili gerekli evrakların listesine ve İngiltere vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Yukarıda yer alan kategorilere uygun şekilde vize başvurusunda bulunanlar her koşulda gelirlerini belgelemek durumdadırlar. İngiltere vizesi almak için sunulan evraklardan biri olan hesap dökümündeki banka hareketlerinin dengeli olması vizenin alınmasında pozitif rol oynar. Konsolosluk, öğrenci ve ev hanımları gibi sabit geliri olmayan kişilerin İngiltere vize işlemlerinde, ülkeyi ziyaretleri sırasında onlara sponsor olacak kişi ve kurumlara ait hesap dökümlerini talep etmektedir. 

Bu belli koşullar; Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda veya A.B.D. seyahat etmeleri, giriş izni veren geçerli vizelerinin olması ve giriş yapılmasından bu yana 6 aydan daha az bir sürenin geçmiş olmasıdır. Ve ya Kanada, A.B.D. , A.B. ülkelerine ait sürekli oturum iznine sahip olmalarıdır. İngiltere’ye kısa süreli vize başvuruları için vize işlemleri İngiltere Konsolosluğu’na şahsen kabul edilmemektedir.

İngiltere Konsolosluğu vize müracaatlarını, yetkilendirmiş olduğu kurumlar aracılığıyla işleme almaktadır. İngiltere seyahat planı olan kişiler, İngiltere vize işlem başvurularını seyahatlerinin 3 ay öncesine kadar yapma imkanları bulunmaktadır.

İngiltere vize başvuru merkezleri, İngiltere vizesi müracaatlarını randevu ile kabul etmektedir. İngiltere vize işlem başvuruları, Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan vize başvuru merkezlerinden işleme alınabilmektedir. İngiltere vizesi için başvurular, seyahat amacına göre; İngiltere Turistik Vize, İngiltere Ticari Vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Tıbbi Amaçlı Vize, İngiltere Transit Vize kategorilerinden biri ile değerlendirmeye alınır. İngiltere turistik vize, İngiltere ticari vize, İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi ve diğer İngiltere vize kategorileri için bu web sitesinin konu ile ilgili olan butonlarını kullanabilir, gerekli evrakların listesine, vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere bu başlıklar altından ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi’ nin İngiltere vize işlemleri departmanı ihtiyacınız olan İngiltere vize kategorisini sizlerin en doğru şekilde tercih etmesini sağlarken böylelikle vize reddi alma ihtimalinizi en asgari seviyeye indirir ve başvuru dosyanızı sorunsuz ve sonuca odaklı şekilde hazırlayarak seyahat planlarınız ile uyum içerisinde olan vizenizi kolayca almanızı sağlar. Vize Merkezi’nin çeyrek yüzyıla yakın bir süredir inşa etmiş olduğu ilkesellik, özgüven ve saygınlık tüm vize prosedürlerini sizler için kolaylaştırmaktadır. Kolay ve sorunsuz bir şekilde İngiltere vizesi alabilmek için Vize Merkezi İngiltere vize işlemleri departmanı daima size en yakın olanıdır.

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.