x
Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Maecenas quis erat id ligula venenatis molestie. Mauris ut dui vel sem efficitur condimentum. Maecenas vel tellus sit amet augue efficitur tempor ac ac justo

ANKARA FRANSA VİZE MERKEZİ

 

ANKARA FRANSA VİZE MERKEZİ

Değerli ziyaretçilerimiz, Ankara Vize Merkezi olarak Fransa Vize İşlemleri Ankara başvurularınız için kolaylaştırılmış bir hizmet sunmak adına hazırlamış olduğumuz bilgilendirme metnini dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Vize Merkezi Ankara Ofisi, Büyükelçiliklerin Ankara’da yetkilendirmiş olduğu vize servisine bağlı acentelerden biridir. Tüm ülkelerin vize başvurucu sürecinde olduğu gibi Fransa Vize Başvuru süreci de başvuru sahipleri için sıkıcı ve uğraştırıcı bir süreçtir. Fransa vize başvurusu ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuru sürecinde şimdiye kadar var olan tecrübesiyle siz değerli okuyucularımıza daha konforlu bir danışmanlık hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Ofisimiz, Fransa vize başvuru sürecinde başvuruları gerçekleştirme, konsolosluklardan randevularınızı alma, evraklarınızı tamamlama ve olumlu sonuçlanması halinde pasaportlarınızı teslim alma konusunda hizmet vermektedir.  Fransa vizesi almak için Ankara’dan ve Ankara’nın tüm merkez ilçelerinden başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak çağrı merkezimizi arayıp temsilcilerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fransa Vize Randevu

Fransa Konsolosluğu Ankara, Türk vatandaşların ve Türkiye’de yasal ikameti olan yabancıların(ikamet izninin en az 6 ay geçerliliği olması ve seyahatten sonra da en az 3 ay daha geçerli olması gerekir) Fransa Vize taleplerini ele almak için yetkilidir. Bu iki şartın başvuru sahipleri tarafından sağlanamaması durumunda başvurularının red edilebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Shengen işbirliği içindeki ülkelerden biri olan Fransa vize işlemleri için randevu alınması zorunludur. Ancak Konsolosluklar bu işlemleri kendiniz yapmanız halinde daha geç bir tarihe randevu verebilirler. Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçmeniz durumunda sizler adına randevu alabilmekte ve Fransa Vizesi bireysel başvuru sürecinizde yaşayabileceğiniz zaman kayıplarının önüne geçmeye çalışmaktayız.  Daha önce bir Schengen ülkesi için vize başvurusunda bulunmayan kişilerin VIS prosedürü gereği dijital parmak izi vermeleri gereklidir. Ancak alınmış olan bir schengen vizeniz varsa ve biyometrik verileriniz mevcutsa vize başvurusu için şahsen gelmenize gerek yoktur.(alınmış olan biyometrik verilerin 5 yıl öncesine kadar geçerli olduğu unutulmamalıdır.) VIS ibaresi taşıyan bir önceki vize fotokopisi başvurunuz için yeterlidir. Yine daha önce vermiş olduğunuz veri beyanları( dijital parmak izi, fotoğraf vs.) herhangi bir nedenden dolayı okunmazsa ya da kaybolması durumunda tekrar çağırılıp veri beyanında bulunmanız istenebilir.

Çağrı merkezlerimizi arayıp müşteri temsilcilerimizle görüştükten sonra birlikte hangi vizeye başvurmanız gerektiğine karar verip size uygun Fransa vizesi için gerekli evraklar konusunda bilgilendirme maili tarafınıza gönderilecektir. Gönderilmiş olan bu bilgi mailinde sıralanan en güncel 2017 evrak listesindeki belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamalı ve bize ulaştığından emin olmalısınız. Aile başvurularında çocuklar da dahil olmak üzere her başvuru sahibi için gerekli olan evraklarla doldurulmuş bir dosya hazırlanmalıdır. Eğer başvuru sahiplerinin masraflarını bir üçüncü kişi finanse ediyor ise karşılayan kişinin belgeleri(finansal ve mesleki belgeler) bir dilekçeyle evrakların içine eklenmelidir. Belgelerinizi bizlere kargo yolu ile kurye ya da bizzat kendiniz gelerek ulaştırabilirsiniz. Temsilcilerimiz öncelikle göndermiş olduğunuz bu evrakların kontrolünü yapmakta, eksik ve hatalı bir belge gördüğünde sizlere ulaşarak evrakları tamamlamanız konusunda yardımcı olmaktadır.

Fransa vize işlemleri için vize başvurularınızı kısa süreli vize başvuruları ve uzun süreli vize başvuruları olmak üzere 2 kategoriden uygun olanı seçerek yapabilirsiniz. Seyahatiniz Fransa ve diğer schengen ülke sınırlarında 3 ayı geçmeyecekse kısa süreli vize talep etmelisiniz. Fransa Kısa süreli vizeler; turizm, aile ve arkadaş ziyareti, denizciler, sanatçılar, tır şoförü, ticari ziyaret, kültürel, sportif veya konferans, eğitim, eğitim programı, araştırma, evlilik, tıbbı ziyaret, geçici görevlendirme, bilimsel araştırma ve bilim adamları için vize, diplomatik ve hizmet pasaportu gibi türlerden oluşur. Fransa uzun süreli vizeler ise; öğrenci, ziyaretçi, evlat edinme, Fransız Vatandaşı olan kişinin eşi, Fransız Vatandaşının himayesindeki yabancılar, ticaret, endüstri, zanaat, stajyer, reşit olmayan öğrenciler gibi alt kategorilerden oluşur. Uzun dönem vize başvuruları doğrudan Fransız Büyükelçiliğine veya Fransa Başkonsolosluğuna yapılmalıdır.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa vize işlemlerine Ankara’dan başvuru yapacak olan kişiler öncelikle yapacağı seyahatin süresine göre kısa mı yoksa uzun süreli mi vize talep edeceklerine karar vermelidir. Sonrasında durumuna uygun olarak Fransa vize başvurusu için istenen belgeleri öğrenmelidir. Vize Merkezi Ankara Ofisi olarak, bizlere ulaşmanız durumunda sizlere en güncel 2017 Fransa Schengen Vizesi için gerekli evraklar listesini mail olarak göndermekteyiz. Size düşen mailde gönderilen evrak listesini verilen bilgiler doğrultusunda hazırlamak ve bize ulaştırmaktır. Şahsen ya da üçüncü kişiler aracılığıyla evraklarınızı bize ulaştırabilirsiniz. Fransa vize randevusu almadan önce yapmanız gereken şey öncelikle seyahatinizin amacını belirleyip o doğrultuda Fransa vize başvuru belgesi doldurmaktır. Fransa vize başvuru formu için tıklayınız.

Seyahat etmek isteyen her başvuru sahibi ayrı ayrı form doldurmak zorundadır. Şayet sık sık seyahat ediyorsanız yapmış olduğunuz her vize talebinde yeni tarihli belgeler sunmanız gerekir. Eğer doldurduğunuz formlar ve topladığınız evraklar seyahat amacınıza uygun değilse Fransa Konsolosluğunun başvurunuzu reddedebileceğini unutmayın. Belgeleri toplamak ve formları doldurmakta zorluk yaşarsanız temsilcilerimizle irtibata geçip başvuru sürecinizi kolaylaştırmasını sağlayabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun olan formları dikkatlice okuyup tamamını doldurmalısınız. Doldurduğunuz formlarda tarihleri doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olun. Formlarınızı doldurmadan önce Fransa Vize Başvuru Formu örneği incelemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Kimlik fotokopileri, pasaportun aslı, birlikte seyahat edilecek kişilerin schengen vizeleri, fotoğraf, tüm seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, maaş bordrosu, emekliyseniz emeklilik belgesi, finansal durumunu gösterir belgeler, mesleki belgeler(çalışanlar için ayrı şirket sahipleri için ayrı, emekliler için ayrı, çiftçiler ve öğrenciler için ayrı mesleki belgeler) gibi istenilecek olan ana belgelerin yanında Fransa Konsolosluğu sizden ek evraklar talep edebilir. Başvuru sahipleri istenilen evraklarının hepsini tamamlamak zorundadır. Eğer tamamlama imkanı yoksa Fransa Konsolosluğuna hitaben yazacağı bir mektupla durumunu açıkça anlatmalıdır. Fransa Konsolosluğunun gerek olması durumunda başvuru sahiplerini mülakata çağırma yetkisi de mevcuttur.

Başvuru sahipleri ulaşım ve konaklamaya ilişkin bilgi ve evraklarını da dosyalarına eklemelidir. Seyahat amacını ve planlarını anlatan ayrıntılı bir dilekçe yazmalıdır. Bu evrakların içinde Fransa’ya da ya diğer schengen ülkelerine gidiş-dönüş biletleri, otel rezervasyonları, otelin açık adresi gibi detaylı bilgiler yer almalıdır. Seyahat süreniz boyunca masraflarınızı finanse edebileceğinizi gösterir belgelerle bunu kanıtlamanız gerekir. Eğer masraflarınızı bir üçüncü kişi karşılayacak ise bunu belgelerle dosyanıza eklemelisiniz. (Örneğin masrafları karşılayacak kişinin mesleki durumunu gösterir belge, maaş bordrosu gibi)  Hazırlayacak olduğunuz evrakların güncel olması şarttır. (fotoğraf, parmak izi, maaş bordrosu vs.) Beyan ettiğiniz belgelerinizde yer alan tarihlerle yapmış olduğunuz rezervasyon tarihleri, uçak bileti tarihleri birbiriyle uyumlu olmak zorundadır. Farklı farklı tarihlerle yapılan bir başvuru vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız Fransa vize başvuru formu ve Fransa vize başvuru dilekçesini doldururken tarihleri yazma konusunda titiz davranmalısınız. Fransa vize başvuru formu Fransızca veya İngilizce olmak şartıyla 2 dilde de doldurulabilir. Fransa vize ücreti 2017 yılına ait güncel rakamlara ulaşmak için çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize başvuru evraklarınızı doğru bilgilerle doldurduğunuz takdirde vizenizin sonuçlanma süresi 3 ile 15 gün arasında değişir. Tüm schengen ülkelerine vize başvuru hakkımız 3 ay öncesinden başlar. Ancak işlemleriniz planladığınız süre içinde sonuçlanmayabilir. İşlemlerinizi halletmeye başlamadan önce Ankara Fransa Büyükelçiliğinin 2017 tatil günleri hakkında detaylı bilgi almalısınız. Başvuru evraklarını toplama, evraklarınızı kargo ile gönderme sürelerini de hesaba katmalı eğer başka bir şehirden işlerinizi yürütmek durumundaysanız süreleri bunları düşünerek ayarlamalısınız.  Önemli gün ve haftaları, tatil günlerini ve eğitim öğretim yılına ara verilmesiyle birlikte yaşanabilecek olan yoğunlukları dikkate alarak başvurunuzu en az 30 gün öncesinden yapmanız yararınıza olacaktır.  Seyahat tarihinize 15 günden daha az bir süre kalmışsa vize başvuru sonucunuz olumlu olsa da seyahat tarihinize yetişmeyecektir. Yapmış olduğunuz planların aksamamasını istiyorsanız başvuru tarihlerini iyi ayarlamalısınız. Vize sonuçlanma süreleri tahmini olup kişinin şahsi durumuna göre değişiklik gösterebilir. Süreler konusunda tek yetkili mercii Fransa Konsolosluğudur. Verilmiş olan vize sonuçlanma sürelerini kısaltıp uzatabilme yetkileri vardır. Fransa vize başvuru evraklarını doldururken eksik ya da yanlış doldurmanız durumunda öngörülmüş olan süre içinde vizeniz çıkmayabilir ya da Fransa Konsolosluğu Ankara sizden ek belgeler talep etmişse bunları tamamlamanız da zaman alabilir. Vize Merkezi Ankara Ofisi olarak Fransa vize işlemleri süresince istediğiniz her zaman ofisimizi ziyaret edebilir, temsilcilerimizle birebir görüşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Başvuru süresi boyunca her konuda bilgi danışabildiğiniz temsilcilerimiz vize sonuçlanma sürecine müdahale edememektedir. Başvuruların incelenmesi vize kararları Fransa Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir. Dosyalarınızı teslim ettikten sonra Ankara Vize Merkezini arayarak temsilcilerimizle birlikte takibini yapabilirsiniz. Temsilcilerimiz sıklıkla vize sonucunuzu sorgulatarak gelişmeleri sizlerle paylaşmaktadır. Vize sonucunuzun olumlu olması durumunda dilerseniz pasaportunuzu merkezimize gelip bizzat alabilir dilerseniz de istediğiniz adreslere pasaportunuzu kargo ile yollayabiliriz.

DİKKAT!

Değerli yolcularımız, Fransa seyahatinizin öncesinde ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız pasaport geçerlilik kriterlerini yerine getirmiş olmalısınız. Pasaportunuzun geçerlilik tarihi başvuru sahibinin schengen bölgesini terk etmeyi düşündüğü tarihten sonra en az 3 ay daha uzun olmalıdır. Vizenize giriş çıkış kaşelerinin işlenebilmesi için pasaportunuzda en az 2 boş sayfa olmalıdır. Eski, yıpranmış olan pasaportlar Fransa konsolosluğu tarafından başvuru değerlendirmelerine alınmayacaktır. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar vize başvuru sürecinde size sıkıntı çıkarabilir. Onun için verecek olduğunuz evrakların güncel olması vizenizin olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır.  Reşit olmayan yani 18 yaşından küçük vize başvuru sahiplerine bilgilerini beyan ederken anne babası ya da yasal temsilcileri eşlik etmelidir. Eğer evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişikliği yaşamış iseniz kimlikteki soyadı bilgilerini güncellemeden vize başvurusunda bulunmanız durumunda başvurunuz kabul edilmemektedir. Pasaportunuzda var olan bilgilerde kimliğinizde var olan bilgiler birbiriyle örtüşmelidir.

Fransa Vize Reddi

Fransa vize başvuru sonucunuzun olumsuz olması durumunda Fransa Konsolosluğu Ankara,  tarafınıza bir mektup gönderir. Gönderilmiş olan bu mektupta Fransa vize başvurunuzun neden reddedildiği ile ilgili bilgiler yer alır. Vizenizin neden reddedildiğini ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasıyla birlikte yapmış olduğunuz ödemeler sizlere geri iade edilmez. Ancak bu red mektubu sizin tekrar Fransa vize başvurusunda bulunamayacağınız anlamına gelmemektedir. Evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde topladığınız takdirde her zaman için tekrar Fransa vizesine başvuru yapma hakkınız vardır. 

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.