x
Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi yetkili vize uzmanlarına ulaşmak için 0312 428 7886 numaralı telefonlarımızı arayabilir, tüm dünya ülkelerine vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara vize işlemi

Ankara vize işlemi ile Acil Ekspres Vize, Transit Vize, Turistik Vize, Özel Ziyaret Vizesi, Ticari Vize, Öğrenci Vizesi işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Almanya Vize İşlemleri

 

Vize Merkezi Ankara Ofisi Ankara’da bulunan Büyükelçiliklerin yetkilendirdiği vize servisine bağlı acentelerden biri olarak vize başvuru sürecindeki sıkıntılı süreçleri sizler için kolaylaştırmak adına hizmet vermektedir. Almanya vizesi ve Tüm dünya ülkeleri için vize başvuru işlemleri hakkında daha kaliteli bir hizmet sunmak ve vatandaşların seyahatlerinde yaşayabilecekleri sorunları asgari düzeye indirmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Ofisimiz Almanya vize başvuru sürecinde başvuruları gerçekleştirme, konsolosluklardan randevularınızı alma, evraklarınızı tamamlama ve en nihayetinde olumlu bir sonuca ulaşmışsanız pasaportlarınızı teslim alma konusunda hizmet vermektedir. Almanya vizesine Ankara’dan kısa sürede başvuru gerçekleştirecekseniz Ankara ofisimiz çağrı merkezini arayabilirsiniz.

 

 

Ankara Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

 

Her vize prosedüründe olduğu gibi Almanya vize işlemleri de seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun olarak farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle seyahatinizi planlarken kendinize ve durumunuza uygun vize türünü seçerek doğru evrakları doldurmalısınız. Vize başvuru süreci can sıkıcı, yorucu ve biraz karmaşık bir süreçtir. Bu yorucu süreci Vize Merkezi olarak sizlere verdiğimiz hizmetlerle daha kolay bir hale getirmeye çalışıyoruz. Almanya konsolosluğu vize başvurularını kolaylaştırmak adına vize başvuru merkezlerini yetkilendirmiştir.  Federal Almanya Devleti’nin Türkiye temsilcilikleri olan Almanya Başkonsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş en güncel 2017 Almanya schengen vizesi için gerekli evraklar, dilekçe ve formlar sitemizde mevcuttur. Adım adım sizler için kolaylaştırılmış vize başvuru süreci için sitemizin iletişim bilgilerini kullanarak size en yakın şubeyi arayabilir daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Almanya’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızdan Türkiye Cumhuriyetinin bordo pasaportuna sahip olan kişiler vize işlemlerine tabi olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti yeşil (hususi), siyah (diplomatik) ve gri(hizmet) pasaportlarına sahip olan vatandaşlar en fazla 90 gün kalma süresini ihmal etmemek kaydıyla vizesiz giriş yapabilirler.

 

Almanya schengen vize kategorileri genel anlamda Almanya turistik vize, ticari ve fuar vizesi, aile-arkadaş ziyaret vizesi, Almanya transit vizesi, Erasmus Vizesi, Öğrenci Gezileri İçin Vize, Almanya oturma izni ve Almanya çalışma izni ve şoför vizesinden oluşur. Bu vize türlerinden durumunuza uygun olan formu seçip eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Örneğin evlenmek ve buna bağlı olarak Almanya’ya yerleşim hakkı talep ediyorsanız vize başvuru formunu bu bilgiler doğrultusunda istenilecek olan evraklarla tamamlamanız gerekir. Almanya’da iş arama amacıyla ya da meslek tecrübesi kazanmak adına staj yapmak için vize başvurusunda bulunuyorsanız bu kategorideki başvuru formunu doldurmalısınız. Formları doldurduktan sonra belgelerinizin incelenmesi için Almanya konsolosluğundan randevu almalısınız. Ancak tüm bu işlemleri kendiniz yapmanız halinde size verilecek olan randevu zamanı muhtemelen daha ileri bir tarih olacaktır. Sizler için kolaylaştırılmış bir hizmet sunmak maksadıyla bu işlemlerle uğraşmadan sizin adınıza randevu alıp süreci ilerletmek adına çağrı merkezlerimizi arayıp detaylı bilgi alabilir ve size verilen bilgiler doğrultusunda işinizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi aldıktan sonra tarafınıza gönderilecek olan bilgi mailinde yer alan evrakları toplamalı ve en kısa sürede bizlere ulaştırmalısınız. Eğer başka bir şehirdeyseniz ve Almanya vizesine Ankara’dan başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı bizlere kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı toplarken, Almanya vize başvuru formunu doldururken aklınıza takılan her türlü soruyu temsilcilerimize sorabilir eksik olan herhangi bir evrağın yerine alternatif fikirler sunmasını sağlayabilirsiniz. Belgeleriniz elimize ulaştığında evraklarınızın doğru ve eksik olup olmadığını inceleyerek eksik ya da yanlış doldurulmuş bir evrak gördüğümüzde sizleri bilgilendirmekte böylece sürecinizi aksatacak engellerin önüne geçmeye çalışmaktayız.

 

Biyometrik veriler sahte belge kullanmanın önüne geçmek amacıyla hemen hemen her ülkede kullanılır. Almanya da 25 Eylül 2014 tarihinden bu yana Almanya vize başvurusunda bulunan kişilerden biyometrik veri beyanı istemeye başlamıştır. Vize başvuru sürecinde son 5 yılda sizden biyometrik parmak izi vs. alınmadıysa merkeze bizzat gitmeniz gerekebilir. Başvuru sahipleri için randevu alma işlemi yetkililerimiz tarafından yapılmaktadır. Daha önceden alınmış olsa bile herhangi bir aksaklıktan dolayı okunmaması durumunda da sizden tekrar biyometrik verilerinizi beyan etmeniz istenebilir. Biyometrik veri beyanda bulunurken ellerinizde parmak izi tespitine engel olacak yara, kesik, hasar vs. olmamasına dikkat etmelisiniz. Şayet parmak izi vermenize engel olacak bir durum yaşarsanız tıbbı raporlarla desteklenmek şartıyla parmak izi prosedüründen muaf tutulabilirsiniz. Siyasi liderler, hükümet yetkilileri Almanya’ya yapacakları resmi ziyaretlerde biyometri işlemlerine tabi tutulmazlar. 12 yaşından küçük olan çocuklar da Almanya vizesi için biyometri işlemlerden muaftırlar.

 

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

Almanya vizesine başvuru yaparken seyahat amacınızı netleştirdikten sonra durumunuza uygun olan Almanya vize başvuru formunu doldurmalısınız ya da direkt olarak çağrı merkezimizi arayabilir verdiğiniz bilgiler doğrultusunda göndereceği ön bilgi mailinde yer alan evrakları toplamaya başlayabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun olmayan bir başvuru formu doldurmanız halinde vize başvuru sonucunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilirsiniz. Ticari amaçla yapılacak olan kongre, sempozyum, seminer, fuar vs. için Almanya ticari vizesi, öğrenci iseniz ve Almanya’ya gitmek için vize talep ediyorsanız öğrenci vizesi, sadece turistik bir gezi amaçladıysanız Almanya turistik vize başvuru formlarını incelemeli ve eksiksiz doldurmaya özen göstermelisiniz. Almanya Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için schengen vize koşullarını sağlamanız gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu ya da temsilcilerimiz sizden doldurduğunuz evraklar dışında yeni evrak temin etmek isteyebilirler.(Örneğin, uçak bileti, otel rezervasyonu, katılacağınız fuar bileti vs.) Başvuru sahiplerinin bu evrakları tamamlamaları zorunludur ancak hiçbir şekilde tamamlama imkanı yoksa bunu Almanya konsolosluğuna hitaben yazmış olduğu bir mektupta durumu açıklayıcı şekilde belirtmelidir.

 

 Hazırlayacak olduğunuz evrakların son 3 ay içinde alınmış yani güncel olması gerekir (örneğin, vesikalık fotoğraf, maaş bordrosu, emeklilik belgesi vs.) .Standart evraklar her vize başvuru sahibinin toplaması gereken evraklardır. (pasaport, banka dokümanları, kimlik, yapmış olduğunuz rezervasyonlar gibi) Mesleki durumunuza uygun başvuru formlarında ise kişisel farklılıklar gösteren evraklardır. Şirket sahibi olmanız durumunda şirket faaliyet belgesi, vergi levhası gibi belgeleri toplamanız gerekirken emekli olmanız durumunda emekli maaş kartı ve bordro gibi belgeler toplamanız gerekir. Hem yapacak olduğunuz seyahat planınıza hem de kişisel özelliklerinize göre farklılık gösteren bu başvuru formlarını doldururken evraklarınızın tam ve eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Beyan ettiğiniz evraklarla yapmış olduğunuz ön rezervasyon tarihlerinin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Uyumlu olmadığı takdirde başvurunuz kabul edilmeyebilir ve süreci uzatmak durumunda kalırsınız. Sizlere mail yoluyla gönderdiğimiz açıklamalar doğrultusunda evraklarınızı toplamaya çalışın. Hatalı evraklarla yapacak olduğunuz başvurular kabul edilmemekte ve vize başvuru sürecinizi sekteye uğratmaktadır.

 

Almanya vize başvuru formu Türkçe ve Almanca olarak 2 dilde doldurulması gerekir. Ayrıca formu doldururken büyük harflerle doldurmaya özen göstermelisiniz. Ankara’dan Almanya vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize talep dilekçesini doldururken yapacağı seyahatiyle ilgili detaylı bilgi vermesi gerekir. Almanya konsolosluğu Almanya’ya yapacağınız seyahat için giriş-çıkış tarihleri, masrafların nasıl finanse edileceği, ön rezervasyon bilgileri, seyahati yapan kişinin ülkesine ne zaman döneceği konusunda tatmin edici cevaplar bekleyerek bu cevapların dilekçede yer alması bekler. Unutmayın ne kadar detay verirseniz vizenizin olumlu sonuçlanması o kadar kolaylaşacaktır. 2017 Almanya vize ücretleri konusunda da detaylı bilgileri Ankara Vize Merkezini arayarak temsilcilerimiz ile yapacak olduğunuz görüşmeler sonucunda öğrenebilirsiniz.

 

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Bir schengen ülkesi olan Almanya’ya vize almak için 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkımız vardır. Seyahatinizi planladığınız tarihler içinde gerçekleştirmek istiyorsanız çıkabilecek aksaklıklara karşı tedbirli davranmalısınız. İşlemlerinizi yürütürken önemli gün ve haftalara, bayramlara, yılbaşına, konsolosluk izin günlerine, konsolosluk bayram tatillerine dikkat etmelisiniz. Başvuru evraklarını toplama, bizlere evraklarınızı kargo ile gönderme, evraklarınızın içinde eksik belgelerinizin olması gibi ihtimalleri düşünerek zamanı ona öre ayarlamalısınız. Vize başvuru işlemlerinin yoğun olduğu yaz tatillerinde konsolosluklarda çıkabilecek yoğunluklara göre işlemlerinizi önceden halletmeniz yararınıza olacaktır. Tüm bu yoğunlukları göze alarak vize başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Seyahatinizin başlamasına 2 haftadan az zaman kalmış ise vize başvurularınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Eksiksiz bir şekilde Almanya konsolosluğuna gönderilen evraklar ile birlikte başvuru işlemlerinizin sonuçlanması yaklaşık 7 ile 10 iş günü içinde gerçekleşmektedir. Bu süre daha uzun da olabilmektedir. Eğer başvuru evraklarınızda herhangi bir problem çıkarsa sürenin uzamasına sebebiyet verebilir. Eksik evrak tamamlama, eski belge beyan etme, yanlış doldurulmuş bir form başvuru sürecinizi etkilemektedir. Konsolosluk görev alanı dışında gerçekleştirilen vize başvuruları, Türkiye’de ikamet izinli yabancı pasaportlarla yapılan vize başvurularında ise bu süre biraz daha uzayabilmektedir. Verilen bu süreler tahmini olup Almanya Konsolosluğu bu süreyi kısaltıp uzatabilmektedir. Başvuru işlemleri boyunca her konuda danışabildiğiniz temsilcilerimiz vizenizin sonuçlanma sürecine müdahale edememektedir. Vize süreci boyunca dilediğiniz zaman ofisimizi ziyaret edebilir aklınıza takılan soruları birebir temsilcimizle konuşup verdikleri cevaplarla daha kolay ilerleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Almanya vize başvuru sürecinde kullanacak olduğunuz pasaportta vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması gerekir. Almanya konsolosluğu eksik veya yıpranmış belgelerle yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Pasaportunuzun 10 yıldan daha eski ve yıpranmamış olmamasına dikkat etmelisiniz.

 

Almanya Vize Reddi

 

Başvurunuzun sonuçlanması aşaması olumsuz olduğu takdirde tarafınıza Almanya konsolosluğunca imzalanan bir mektup verilecektir. Bu mektupta başvurunuzun neden olumsuz olduğuna dair bilgiler yer alacaktır. Başvuru sonucunun olumsuz olması halinde tarafınıza bir geri ödeme yapılmayacaktır. Sonucun olumsuz olması Almanya vizesine tekrar başvuramayacağınız anlamına gelmemektedir. Schengen uyum koşullarını taşıdığınız takdirde her zaman Almanya için vize talep etme hakkınız vardır. Tekrar talep hakkınız olduğu gibi başvurunuzu iptal etme hakkınız da bulunmaktadır. Başvuru sahibi konuyla ilgili bir dilekçe yazıp ıslak imzasıyla bunu desteklemelidir. İptal işlemleri de birkaç gün sürmekte ve iptal edildiğinde yine tarafınıza herhangi bir geri ödeme yapılmamaktadır. Eğer vizenize red kararı verilmişse buna itiraz etme hakkınız vardır. Vize başvurunuzun neden reddedildiğini anlamamışsanız kararın tekrar incelenmesini talep edebilirsiniz. İtirazınızı şahsen yapabilirsiniz ya da bunun için birini yetkili kılabilirsiniz. Herhangi birini yetkili kıldığınız takdirde sizin tarafınızdan imzalan vekaletname gerekmektedir. 18 yaşından küçük olanların itirazı ise velayet sahibi tarafından yapılabilir. İtiraz dilekçeniz Almanca dilinde yazılmış olmalı ve şahsen imzalanmış olarak beyan edilmelidir. İtiraz dilekçenizin tarafınızdan konsolosluğa gönderilmesi ile ayrıntılı bir incelemeden geçirilir. Bu inceleme yaklaşık 3 ay sürebilmektedir. Süre sonunda sizinle irtibata geçilerek verilmiş olan kararı açıklayacaklardır. Konsolosluğun vermiş olduğu red kararına karşı mahkemede de dava açma hakkınız bulunmaktadır. Dava açma süresi yasal düzenlemeye ilişkin bilgi bulunması ve bulunmaması halinde değişiklik göstermektedir.

 

 

 

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.